Trénink leden

10.02.2021 17:15

Ačkoli byl loňský rok jako na houpačce, cyklisticky to nebylo zase tak špatné. I když plánovaný výlet do francouzských Alp nám nevyšel.

S koncem roku 2020 jsem uzavřel svoje pravidelné statistiky. Loni jsem celkově najezdil 15 775 km, hodinové statistiky jsou shrnuté v přiložených tabulkách:

  • celkové tréninkové a závodní hodiny
  • rozložení tréninkové a závodní zátěže
  • srovnávací meziroční tabulka tréninkových a závodních hodin

V přiložené tabulce uvádím statistiku tréninku za listopad, prosinec a leden. Zpočátku jsem trénoval spíše nahodile, jelikož jsem do konce roku chodil obden na dvanáctky. Naštěstí od začátku ledna jsem se opět vrátil do normálního pracovního režimu, takže jsem se konečně mohl začít věnovat pravidelnému tréninku. Bazén je však letos už asi pasé, stihnul jsem jen pár hodin v prosinci, kdy byly bazény krátce otevřené.

Na stránkách  Slezského poháru  už byla zveřejněna podoba letošního závodního kalendáře. Plánují začátek na druhou polovinu května. Kéž by to klaplo! Pro mě to znamená, že nemusím trénink moc hrotit. V dubnu budu mít prostor, dostat se do závodní formy, abych byl schopen v květnu závodit. Nicméně zimní objemy mě pochopitelně neminou. Potřebuji samozřejmě základ, na kterém budu moci na jaře stavět.

A tak si především přejme, abychom do nové sezóny vstoupili v lepších časech!

Zpět