Sudety Tour 2012 - výsledky

04.06.2012 15:19

Maraton Sudety tour, jehož osmý ročník se konal v neděli 3.6. tradičně v Teplicích mad Metují, považuji za jeden z nejtěžších podniků svého druhu u nás. Ne pro délku trati nebo pro celkové převýšení, ale pro náročnost samotné trati a velkou konkurenci, která se díky proslulosti závodu na startu schází.

V předchozích třech ročnících se mě podařilo dosáhnout na stupně vítězů v kategorii M40, a tak jsem neodolal ani letos, ačkoli regenerace pro DOS RAS Extreme, který jsem dokončil 12.5., nebyla ještě dokonalá. Jelikož se chystám účastnit zbývajících maratonů série Maraton cup 53x11, potřebuji se dostat do závodní formy a účast na tomto maratonu byla pro mě nezbytnou volbou.

Předpověď počasí byla nejednoznačná, ale realita celkem ucházející. Ráno skoro jasná obloha. Na startu bylo na sluníčku kolem 15°C. Pak se sice zatáhlo, ale během závodu nepršelo a teplota se pohybovala kolem 17°C. Drobný déšť se objevil až odpoledne po třetí hodině a znepříjemnil tak závěr závodu pro ty, kteří ještě dojížděli do cíle.

Závodilo se tvrdě od samého začátku a tak jsem měl v druhé polovině závodu hodně velké problémy, udržet se ve vedoucí skupině. K tomu se přidala bolest v nedoléčených kolenou, která mě trápila především v závěru závodu paradoxně především v rovinatých pasážích. Z vedoucí skupiny jsem definitivně odpadl ve stoupání na Odolov. Zbývajících 30km jsem bojoval téměř sám, jen v úseku od Závory do Teplic jsem se svezl v malé skupince. V závěru stoupání do cíle na Bišíku jsem nedokázal odolat spurtu dvojice Pavel Gonda a Libor Trochta.

Celkově jsem skončil na 33. místě a v kategorii jsem obsadil 5. místo, když jsem trať závodu absolvoval v čase 4:41:31. O tom, že závod byl letos opravdu tvrdý, svědčí skutečnost, že jsem jej zajel o 8:46 rychleji než v loňském ročníku. Pro srovnání, letošní celkový vítěz Jan Hruška, zdolal trať v čase 04:31:42, což je čas o 11:54 lepší, než čas loňského celkového vítěze. Tato čísla jen potvrzují můj úsudek, že závod byl letos opravdu velmi náročný a konkurence vysoká.

V naší kategorii M40 vyhrál David Klíma s časem 4:37:59, na druhém místě byl Miloslav Švehla v čase 4:38:10 a třetí místo uhájil Jan Strapek v čase 4:38:22. Všem patří moje velká gratulace za skvělý výkon!

Zde uvádím kompletní výsledkové listiny: celkové pořadí, pořadí po kategoriích.

Letos jsem tedy výkon na bednu nezajel. Čekal jsem to a tak mě výsledek nepřekvapil. Momentálně mě čekají dva týdny volna, regenerace a ladění formy na 24-hodinku K24, která startuje 22.6. v Újezdu u Brna. Chci se pokusit zlepšit svůj loňský rekord s hodnotou 766km. Vůbec bych se nezlobil, pokud by padla osmistovka. Jsem přesvědčený, že za dobrého počasí a v dobré formě je na této trati reálná.

Nakonec velké poděkování doprovodu v tradičním složení Pavel Bonta a Eda Pospíšil, za skvělý servis a podporu.

Nádherná atmosféra závodu je k vidění na serveru RoadCycling: fotoreportáž, fotogalerie.

Zpět