SPAC Memoriál Aloise Dohnala - 8.6.2024 - Suchdol nad Odrou - výsledky, fotky

11.06.2024 18:08

Na sobotu 8.6. letos připadl termín tradičního závodu Memoriál Aloise Dohnala který v Suchdole nad Odrou pořádá můj domovský oddíl Cyklokramo. Moje výsledky na tomto závodě jsou zatím rozpačité. Prvně v roce 2020 jsem vypadl z čela v prvním kole se zaseklým řetězem, rok 2021 jsem pro nemoc vynechal, v roce 2022 první úspěšná účast a druhé místo v kategorii a v roce 2023 opět absence pro nemoc. Takže zatím kromě jednoho zářezu nic moc.

Jelikož měl Mirek na sobotu vlastní program, rozhodl jsem se na závod dopravit po vlastní ose. Do Suchdola to mám mírně zvlněných třicet kilometrů, takže se před závodem kvalitně rozjedu. Ráno bylo teplo a počasí slibovalo téměř letní podmínky. Vyjížděl jsem krátce po sedmé a s jednou krátkou zastávkou jsem byl krátce před devátou v Suchdole.

Takže rychle pro čip, převléct se do závodního, pozdravit soupeře a kolegy z týmu. Víc už nestíhám. Jakmile v půl desáté odstartoval hlavní závod kategorií A+B, stoupám si do startovní brány vedle Vaška Vodičky. V Suchdole to jde rychle za sebou, aby si vláčky jednotlivých závodů na trati nepřekáželi, musí startovat rychle za sebou.

9:35 jsme vypuštěni na trať, přejezd pod první stoupání na Veselský kopec probíhá v rychlém tempu, ale celkem v pohodě. V začátku stoupání se posouvám do popředí skupiny a hlídám si čelo. První polovina jde dobře a držím si kontakt, pak to na čele přebírá Petr Zatloukal a začíná peklo. Pomaličku nám ujíždí a drží se s ním pouze Jakub Ševčík z emka.

Do prvního sjezdu najíždím v malé skupince kousek za odjetou dvojicí. Nejdříve to vypadá, že si ten odlep dojedeme, jenže Peťa jede pecky a s Jakubem nám maličko odjeli. Já jsem ještě v závěru musel rychle předjet jezdce, který asi měl nějaký problém a začínal mě od skupinky odpojovat. Dojel jsem je až těsně před oderským náměstím. Na výjezdu z Oder jsme měli dvojici tak na 150 metrů, ale museli jsme přibrzdit, když nás z boku zablokovalo v jednosměrném úseku auto vyjíždějící z vedlejší silnice. Docela nás zdržel, naštěstí rychle uhnul. Kdyby tam jelo auto, tak si to nedovolí, ale cyklistům tam klidně vjede, umělec!

První stoupání na Pohoř jedeme v malé skupince, vnímám Pepu Martináka i Ivoše Odvárku. Je tady myslím ještě jeden céčkař a dva emkaři. Emkaři Vít Oswald a Oliver Bucháček v závěru skupinku natahují a do sjezdu najíždí s mírným náskokem. Ten se nám daří ve sjezdu dojet.

Přejezd pod Veselský kopec v druhém kole se jede super lajna, snažím se do sebe dostat nějaké rychlé cukry na závěr. Už je tady druhý výšlap na Veselí a vpředu opět oba emkaři, kteří nám začínají v půlce kopce odjíždět. Snažím se to v závěrečném úseku rozjet a odlep docvaknout, ale stále mám desítky metrů odlep a do sjezdu najíždím asi třicet metrů za nimi. Sjezd jede Ivoš v čele, ale ti dva nám stále ujíždí, v závěru sjezdu za to bere Pepa a stíhá čelo. Když mě to situace dovolí, jdu před Ivoše a stíhám čelo také. Dojíždíme je těsně před náměstím, ale je nás najednou nějak moc, zřejmě jsme pohltili Jakuba Ševčíka, a vpředu zůstal osamocený Petr Zatloukal.

Průjezd Odrami je tentokrát bez problémů a valíme do posledního stoupání. Emkaři se hned ujímají iniciativy a natahují skupinku. Snažím se držet společně s Ivošem, ale jde to s ubývajícím kopcem čím dál hůř. Ivoš asi cítí, že jsem v problémech a snaží se nastupovat. Marně se pokouším jeho nástupy chytat a do rovinaté pasáže před cílem už na něj mám několik desítek metrů zásek.

V posledním kilometru se pokouším v sobě najít ještě nějakou energii a Ivošovi se přiblížit. I Pepa se mě snaží na poslední chvíli pomoct a potáhnout, ale už nemám kde brát a v samotném závěru nedokážu zrychlit a projíždím cílem šest vteřin za Ivošem.

Závěr tohoto kopcovitého ale přesto rychlého závodu mě sice úplně nevyšel, ale druhé místo je super a opět jsem si pěkně zazávodil. Je fajn, že se podařilo na poslední chvíli zprovoznit alespoň v našem směru průjezd Odrami. Před čtrnácti dny to nebylo vůbec jisté a ve hře byla i varianta náhradní časovky.

Sice jsem v závěru těsně podlehl, ale byl to moc fajn závod, který mě po delší době zvedl náladu. Naši kategorii vyhrál Ivoš ODVÁRKA, na třetím místě dojel Martin KUBALA. Celkově náš závod vyhrál v sólo úniku Petr ZATLOUKAL. Já jsem celkově dojel šestý, kolega z týmu Pepa MARTINÁK byl celkově sedmý a v kategorii C vybojoval skvělé druhé místo. Soupeřům velká gratulace!

Velké díky pořadatelům ze spolku Cyklokramo Suchdol nad Odrou. Závod má v Suchdole už velkou tradici a vše probíhalo skvěle. Nejožehavější úsek, průjezd Odrami, měli zajištěný bezvadně. Za neukázněné řidiče nemůžou.

Především velké poděkování hlavním tahounům závodu Tomáši Dohnalovi a Radkovi Melicharovi. Také poděkování vedení městyse Suchdol na Odrou, za podporu závodu i cyklistiky obecně!

Závěrem souhrn toho nejdůležitějšího:

Zpět