Beskyd tour 2012 - Frenštát p/R. - výsledky

15.07.2012 18:28

Je za mnou další ročník cyklomaratonu Beskyd tour 2012, který startoval tradičně na Frenštátském náměstí a končil po absolvování 180 km a zdolání 2 900 výškových metrů u hotelu Ráztoka v Trojanovicích. Počasí k nám bylo letos přívětivé a nabídlo přijatelné teploty kolem 20°C, polojasno až oblačno. Slabý déšť přišel až v závěru dne a trochu zkomplikoval vyhlášení vítězů.

Nervózních prvních sedmdesát kilometrů, které vedou mimo Beskydy, poznamenalo několik pádů a čerstvý nárazový vítr, který si s pelotonem na otevřených úsecích pěkně pohrával. O terezíny nebyla nouze. K jednomu z pádů jsem se maličko připletl, když mě padající jezdec srazil z kola. Naštěstí to bylo v malé rychlosti. Nic se mi nestalo a ani kolu, jenže ztrátu, poté co jsem se opět vydrápal do sedla, jsem sjížděl pěkně dlouho.

Navzdory tomu, že v úvodu závodu o nic nejde, jelo se ostře od samého začátku, takže pod stoupání na Pustevny jsem přijel maličko utahaný a hlavně ne v dobré pozici. Ani začátek stoupání se mě nejelo nijak valně a zlepšilo se to až v druhé polovině, kde jsem si v závěru doskočil do malé skupiny. S tou jsem také absolvoval zbytek trati. Sjeli jsme několik uprchlíků a také o několik členů přišli ve stoupáních. Bohužel v posledním kopci na Smrček, jsem neudržel nervy na uzdě a pokusil se skupině odjet. Na vrcholu jsem však získal jen nějakých sto metrů, které skupina po pár kilometrech hravě zlikvidovala. V závěru to pro mě byl jen boj o udržení a na posledním kilometru jsem totálně odpadl.

    V čase 5:34:11 jsem dojel na 26. místě celkově a v kategorii na mě zbyla brambora, tedy 4. místo. Nicméně jsem rád, že jsem závod ve zdraví dokončil. Byl to můj letošní teprve druhý maraton a projevila se moje nevyježděnost. Mám před sebou ještě dva maratony a věřím, že alespoň na jednom z nich zajedu lépe.

V naší kategorii zvítězil famózní Jan Strapek v čase 5:23:53, na druhém místě byl Petr Pavel a třetí Pavel Kokeš. Všem soupeřům velká gratulace!

Velké poděkování mému bezchybnému doprovodu ve složení Pavel Bonta a Eda Pospíšil.

Přikládám neoficiální výsledkové listiny, stažené ze serveru TIMECHIP: celkové pořadí, pořadí kategorie M40.

Ještě pro ilustraci můj záznam z Polaru a mapa trasy letošního ročníku.

Zpět