Rampušák - 20.6.2009 - Štíty - výsledky

21.06.2009 22:49

Letošní klání o cenu Rampušáka - vládce Orlických hor - jsem zvládl celkem dobře. V čase 4:47:12 jsem obsadil celkově 26. místo. V kategorii jsem pak skončil na pěkném druhém místě poté, co jsem nestačil v závěrečném spurtu na Romana Kupku a zaostal za ním o 14 vteřin. V prudkém závěrečném výšvihu na náměstí ve Štítech mně pěkně seklo. Ještě 500 metrů před cílem jsme jeli vedle sebe. Ten dojezd do cíle ve Štítech dá zabrat a opět jsem na to doplatil. Holt nejsem spurter.

Trať byla letos o 30 km kratší, kvůli uzávěrám na silnicích. Odpadli tedy dva poslední kopce, které ještě mohli lecos rozhodnout. Takže celkově to bylo jen 170km s převýšením cca 2950m. To, že jsem jel čas zhruba stejný jako minulý týden v Teplicích, kde je stejně dlouhá trať ale s převýšením o skoro kilometr menším, potvrzuje, že tentokrát se opravdu tvrdě závodilo. Naštěstí alespoň počasí bylo OK. Navíc doprovod, Pavel a Eda, fungovali naprosto spolehlivě. Musím jim vyseknout velkou poklonu. Díky moc všem za gratulace.

Pěkná reportáž s fotkami je na: https://www.roadcycling.cz/index.php5?str=clanek&id=568&zpz=1

Další podnik je terénní Drásal v Holešově 4.7.2009. Jako doprovod pojedou opět Lenka s Pavlem. Tak se těším zase na změnu, té silnice bylo poslední dobou už nějak moc.  :-).

Těm, kteří čekají na reportáž se musím omluvit, zatím na to vzhledem k pracovním povinnostem nebylo času ale myslím na to.

Zpět