Priessnitzova 60 - 5.9.2009 - Jeseník

10.09.2009 22:31

Ačkoli bylo počasí k cyklistům toho dne v Jeseníku nepříliš vlídné, obávaného deště jsme se nedočkali. Bohužel chladného a větrného počasí jsme ušetřeni nebyli. Deštivý pátek naštěstí do Jeseníků příliš vláhy nepřinesl, proto byla trať až na vyjímky bez problémů sjízdná. Problematické se ukázaly pouze některé sjezdy zničené, respektive odplavené lokální velkou vodou v průběhu srpna.

Jelikož se na závod přihlásila téměř celá špička seriálu Kolo pro život, dostal jsem se až do druhé vlny, Pavel dokonce dostal až poslední, čtvrtou vlnu. Z toho důvodu nebylo ani pomyšlení na pódium. Přesto jsem si dobře zazávodil a s průběhem jsem byl spokojený. Jako rozjezd před Jedovnicí závod splnil účel. Dojel jsem v čase 2:41:14 na 69. místě celkově a 15. v kategorii, se ztrátou na vítěze závodu 20:31.

Také Pavel zajel dobře. Zabojoval, překonal hlaďák a svým umístěním na 340. místě celkově, si už doufejme nadobro zajistil start na závodech Kolo pro život ve třetí vlně. V kategorii pak v čase 3:33:24 obsadil pěkné 83. místo. Gratuluji!