Moravský Bikemaraton - 22.8.2009 - Leština - výsledky

24.08.2009 22:01

V sobotu jsem si v Leštině spravil chuť po nepříjemném pádu z minulého týdne. Sice ještě nejsem na 100% v pořádku a tak jsem závod bral jen pro rozjetí a na start se postavil až do poslední řady. V prvním stoupání jsem ale předjel většinu soupeřů a pak už nezbývalo nic jiného než závodit. Zpočátku jsem jel hodně opatrně, hlavně ve sjezdech. Přesto jsem si pěkně dával a dobře si zazávodil. Desáté místo celkově a druhé v kategorii bylo příjemné.

Počasí také vyšlo. Tedy alespoň na závod. Chvilku po projetí cílem spadly první kapky a zbytek dne byl ve znamení vytrvalého deště. Způsobil potíže pořadatelům, kteří museli vyhlášení přesunout do stanu. Pochopitelně nejhůře dopadli závodníci, které to zastihlo na trati. Dojížděli pěkně obalení blátem.

Parádně zajela Terezka Kramlová, která na trati 50 km obsadila ve své kategorii třetí místo. Gratuluji!

Pavel Novák si v tomto závodě vybral kopec smůly a do cíle nedorazil. Asi na desátém kilometru proříznul bok pláště na předním kole. Provizorně to sice spravil, ale jet se na tom nedalo a tak se vrátil nejkratší cestou zpět a dal si pivko či dvě, aby zahnal chmury.

Organizátorům této akce patří velká jednička. Tak dobře a pohodově organizovaný závod jsem dlouho nezažil.

Zpět