Bobr bike - 15.8.2009 - výsledek?!

19.08.2009 20:57

Tento závod rozhodně nedopadl podle mých představ. Chtěl jsem se po ultramaratonu rozjet v terénu, ale prakticky jsem se do něj nedostal. Měl jsem pád necelý kilometr po startu. Nezvládl jsem průjezd zůžením za křižovatkou před kruhovým objezdem. V nastalé tlačenici jsem musel jet těsně u obrubníku, kde na mně číhal propadený kanál. Krásně mně nakopl a najednou jsem se ocitl mimo vozovku na trávníku. Naneštěstí tam byl také kandelábr a neuhnul, potvora. Prda to byla děsná. Odhodilo mně to zpátky na cestu. Naštěstí jsem se rychle vzpamatoval a uskočil na trávník. Tekla mně krev z nosu a byl jsem trochu otřesený. Naštěstí byl nablízku městský strážník, který mně přišel na pomoc. Zavolal jsem si svůj doprovod a nechal se vyšetřit v Olomouci v nemocnici. Kromě naraženin a oděrek na nohou a bocích bylo nejvážnější zranění nosu. Jak jsem nabral ten sloup hlavou, břilba mně přimáčkla brýle k nosu a tak jsem přišel ke zlomenině nosní přepážky. Naštěstí ale nedošlo k jejímu posunutí. Musím pouzte nechat nos měsíc v klidu, aby to srostlo. To znamená nepadat.

Tímto děkuji svému doprovodu, Irence, Tomášovi, Tomáškovi a Lence za pomoc. Také patří velký dík členům městské policie Litovel za poskytnutou pomoc.

V neposlední řadě děkuji firmě UVEX ze perfektní přilbu. Ačkoli byla starší, vozil jsem ji od roku 2004, odvedla skvělou poslední službu. Určitě mně uchránila od nějakého horšího zranění.

No ale Pavlovi vyšel závod skvěle a zajel si svůj traťový rekord. V čase 2:18:09 obsadil celkově 137. místo. Ve své kategorii pak byl na 22. místě. Gratuluji!

Zpět